פעילות מחוץ למוזיאון

המוזיאון יוצא מבין כתליו ומגיע לבית הספר מזוודאדא או על הא ועל דא בבית הספר

לאחר יותר מעשור לפעילות הלימודית והחווייתית במעבדאדא במוזיאון ינקו-דאדא, אנו יוצאים מבין כותלי המוזיאון לבתי הספר, כדי להסביר לתלמידים את עקרונות תנועת דאדא בפרט ועקרונות האמנות המודרנית בכלל.מדריכה מצוות ההדרכה של המוזיאון מגיעה לבית הספר עם מזוודות עמוסות בציוד המוכן למגוון הפעילויות, וכך יכולים התלמידים להתנסות בחוויה משחררת,פורצת גבולות ושוברת מוסכמות, כשם שהם חווים בהגיעם למעבדאדא. המטרה היא להזמין את התלמידים המשתתפים להיפרד מההיגיון לשעה קלה, להיפתח לחוויה אמנותית שונה, ולעודד את היצירתיות הטמונה בהם.

המזוודאדא – כיתות ה‘ ומעלה
גודל הקבוצה: עד 30 תלמידים משתתפים
משך הפעילות: כשעה וחצי לקבוצה, לשתי קבוצות ברצף.

סדנה חווייתית שבה מגיעה המדריכה לכל כיתה עם מזוודות שבתוכן חומרים מתכלים, ציוד קבוע ודפי הסבר לפעילויות השונות. התלמידים מתנסים בכיתה בעבודה בטכניקות אמנותיות כמו קולאז’, אסמבלאז’, פוטומונטאז’, בהשראת יצירותיהם של אמני דאדא ודרך מחשבתם.

מזוודאדא-לי  –  פעילות חווייתית לגני הילדים

עם מזוודאדא עמוסה בחפצים וברעיונות דאדאיסטיים, היישר ממוזיאון ינקו-דאדא אשר בכפר האמנים עין הוד, נבוא לגן הילדים להתארח. הגן על מבנהו ותכולתו יהפכו לחלל אלטרנטיבי, לתערוכה פעילה ולתצוגה של חפצים המשמשים בו בדרך כלל למטרות שונות, ואותנו ישמשו בתור חומר הגלם לפעילות. הילדים ילמדו על אמנות הדאדא ויבחינו בה גם בעולם הקרוב אליהם דרך החפצים והמושגים המוכרים להם מחיי היום-יום על איכויותיהם המגוונות: על ידי התבוננות והבנה, עמידה על ערכם הרגשי, תכנון ועשייה של העבודה במליאה ובקבוצות.

בין המושגים שנלמד: זרם באמנות, דאדא, חפץ מן המוכן, קולאז’, אסמבלאז’, ועוד.

כדאי לדעת:

אוכלוסיית יעד: הגיל הרך – גן, כיתות א’.

משך המפגש: כשעה וחצי.