הפקות תאטרליות

סיורים תאטרליים בסימטאות עין הוד

 זיכרונותיי מעין הוד” – סיור תאטרלי נוסטלגי בכפר האמנים ובסטודיו של מרסל ינקוזמרת קברט שהגיעה לעין הוד עם מרסל ינקו בשנות החמישיםחושפת את סיפורו של הכפר השזור בחוויותיה האישיות

 The Dada Show- הצגת יחיד 
כתיבה בימוי ומשחק: מיכל סבירוני 
משך המופעכשעה
קולאז‘ דאדאיסטימופע והפעלה במעבדאדאמפגש עם האבות המייסדים של תנועת דאדא,במופע המשלב תאטרון ואמנויות פלסטיותהצצה אל אחת התקופות המהפכניות ביותר באמנות.דמויותתמונות וטקסטים קמים לתחייההמופע מתמקד ביצירות שכל אחת בתורה מספרת משהו מהלך הרוח של התקופההמופע מתחיל בדימוי המונה ליזה של מרסל דושאןכחוליה המקשרת בין התקופותבין הישן לחדשלפני המלחמה ואחריההחיוך המסתורי הידוע של המונה ליזה מקבל כאן משמעות חדשהכשמסביבה מתנהלת מלחמת העולם הראשונה.

הצגה חדשה בהפקת המוזיאון: “הקוסם מגבעת דאדא”, שושנה יערי, ינשוף תאטרון בובות

עיבוד לספר “הקוסם מגבעת דאדא” מאת: טל חן

בימוי: ג’וליאן שגרן

משחק ובניית בובות: שושנה יערי

“יום אחד בא לארץ מסגרץ אורח / עם שתי עיניים מאירות ואף שזורח / חבוש כובע מצחיק ועם מכנסים קצרים / בצד אחד צבעוניים ובשני אפורים / וכל תושבי ארץ מסגרץ עמדו משתאים / הוא נראה לא שייך – הוא נראה לא מתאים!” – זהו סיפור על הדברים הנפלאים שניתן לעשות באמצעות מספריים, דבק, מכחול, שרביט קסמים אחד, ושפע דמיון ויצירתיות. סיפור על קבלת השונה והמוזר, על המצאות וחלומות, ובעיקר על האופן שבו אמנות יכולה לשנות את העולם. הסיפור מציג בצורה משעשעת את אופני היצירה של תנועת האמנות דאדא, ומעודד את הקורא לחשיבה יצירתית ‘מחוץ למסגרת’.”

לאחר ההצגה תתקיים סדנת בניית בובות ברוח ההצגה

 

צורה לי – מופע גלריה בתערוכה של מרסל ינקו

צורה קטנה ושובבה מתעוררת בוקר אחד ומוצאת את עצמה במרכז תערוכתו של האמן מרסל ינקו במוזאון ינקו-דאדא. מבולבלת ונרגשת היא מנסה להבין מה קרה. היא מתבוננת בציורים של מרסל ינקו שמסביבה, ומבינה שגם היא שייכת לאחד מהם ופשוט איבדה את דרכה.

הצורה לא מאבדת תקווה. בעזרת הילדים והקו השחור המלווה אותה, יוצאת הצורה להרפתקה בין התמונות, סובבת בתערוכה ומחפשת את ביתה.

ההצגה מיועדת לגיל הרך – לגילאי 8-3, ומטרתה להמחיש למשתתפים את יסודות שפת האמנות באמצעות התבוננות ביצירות מקוריות בתערוכת הקבע במוזיאון, משחק ושירה.
משך ההצגה כ-40 דקות