סדנאות אמנים בכפר

סדנאות במוזיאון ועם אמנים בכפר

יוצרים עם אמני הכפר

סדנאות אמן בקבוצות קטנות. ניתן לשלב במקביל לפעילות במוזיאון

לבתי ספר תיכוניים ניתן לשלב סדנאות אמן בימי אמנות למגמות אמנות, תאטרון, קולנוע ומוסיקה או קבוצות מבוגרים פעילות מגוונת הכוללת סיור מודרך בתערוכת הקבע של מרסל ינקו, כניסה לסטודיו המקורי של ינקו, הדרכה בתערוכות של אמנות עכשווית, מעבדאדא, הכרות עם כפר האמנים, ופעילות משלימה של סדנאות אמן שונות לבחירה.

משך הסדנאות – כשעה וחצי

הדפס רשת על חולצת T או תיק:

הטי שירט הופכת בסדנה לכלי ביטוי – משטח העבודה והקנבס (אריג) עליו עובדים. כל משתתף מעצב מסר ומכין ממנו שבלונה ומדפיס אותה עם צבעי בדים מיוחדים בטכניקה של הדפס רשת באופן של נגטיב ופוזיטיב. יש להביא חולצה בהירה – רצוי לבנה.

הדפס מונוטיפ על נייר עם דני שליפסטון: בסדנת ההדפס הוותיקה של עין הוד על שם אורה להב שאלתיאל, כל משתתף יצייר על משטח מתכת וידפיס באמצעות מכבש על נייר מיוחד. שלא כבעולם ההדפסים, שבו בדרך כלל מדפיסים עותקים רבים,  כל מונוטיפ הוא הדפס יחיד ויחידאי, שאינו ניתן לשכפול.

סדנאות צילום עם רענן טל:

צילום באמצעות המכשירים הניידים של המשתתפים במוזיאון וברחבי הכפר – חשיפה בתחילה לג’אנרים שונים של צילום: אישי, חברתי, דוקומנטרי, ומבויים ואחר כך מתרגלים ומחפשים את הביטוי האישי באמצעות נקודות מבט חדשות!

פוטוגרמות: יצירת תמונה על ידי חשיפת נייר או סרט לאור.  ניתן ליצור פוטוגרמות גם אלא על ידי הנחת חפצים על נייר רגיש לאור. כאשר האזורים שלא כוסו נחשפים לאור, הם משחירים, ובכך יוצרים תשליל של החפץ המונח; מציאות מדומה;;

“אוצרות הצילום הישראלי”:

הרצאה או סדנה עם ויויאן סילבר ברודי במרכז לצילום וארכיון צילום וינטאג’ בעין הוד.

סדנאות תכשיטים עם חגית מוליקנדוב:

יצירת תכשיט אישי ממתכות באמצעות טכניקות בסיסיות של עיבוד מתכת. שילוב של מתכות וחומרים ממחוזרים; יצירת תכשיט אישי או פסל מחומרים רכים כמו בדים, עורות, חוטים וכפתורים באמצעות עיבוד, עיצוב ובנייה, חיתוכים, נגזרות, וכיווצים; יצירת תכשיטים מאובייקטים מהטבע כזרעים, גלעיני אבוקדו, תרמילים וענפים. נחורר, נקדח, ננסר ונחבר.

סדנת בובות בד עם ג’ניה נוביקובה:

הכנת בובות קטנות ומיוחדות מבדים צבעוניים עם חוט ומחט ללא תפירה.

סדנת מגזרות נייר מסורתיות עם ציפורה נאמן

ציפורה מתמקדת בנושאים היהודיים.  העבודות משלבות עיטורים עם פסוקים מהמקורות, סמלים יהודיים כמו מנורה, מגן דוד, לוחות הברית, בעלי חיים שקשורים לפסוקים בתנ”ך. יש עבודות סימטריות, ויש כאלה שנעשות על נייר פתוח.

פיסול ועיצוב אובייקטים באדמה עם ויקי פולק

פיסול בחומר עם האמניות ולנטינה ברוסלובסקיה ואנליה מגן: פיסול קרמי של כלים או דימוי אנושי (ללא שריפת הפסל).

קדרות אובניים עם נעמי ורכובסקי: עבודה בחומר (קדרות) שבה כל משתתף יוצר בעמדות עבודה באובניים או בעבודת יד חופשית, אחרי דברי הסבר על טכניקות שונות. לסיום תיעשה הדגמה על אובניים (לא כולל שריפת הכלי. לקבוצות של 9 משתתפים).

סדנת ציור עם האמן דרור גולדברג: “מה שרואים מכאן” דיוקן עצמי- קבוצתי.   סדנת התבוננות וציור אינטואיטיבי וחווייתי, בטכניקות שונות. במהלך הסדנה נוצרת אינטראקציה בין המשתתפים החווים שיתוף בתהליך העבודה המשותפת.

סדנת טיפוגרפיה עם רייצ’י סרנוף-וולפיש: עיצוב שקית נייר עם אותיות באמצעות קולאז׳.  עיצוב בעזרת אותיות בלבד שקית שתאפיין את דמותו ואופיו של המשתתף. שיח טיפוגרפי על סגנון, גודל, צורה, תוכן ועוד.

סדנאות ציור:

רישום והתבוננות בנוף בצבעי מים, אקריליק, פחם ועפרונות, קולאז’; סדנת רישום מודל עירום.

סדנת מוסיקה חכמה בקהילה עם אליק קורפו – Dj, Producer ויזם תרבות:

ננגן וניצור עם האפליקציות המתקדמות בעולם*  נתקלט – Digital Dj; Beat Maker – ניצור ביטים להיפ הופ וראפ;  Vj – נלמד לערוך וידאו למוסיקה חיה. https://youtu.be/pOUIBqwS05E

בכל שאלה, בקשה, ייעוץ

נשמח להיות בקשר

הילה ניצן ורינה

04.9842350 | 054.4577762

[email protected]