פעילויות לגיל הרך

גני ילדים – גני טרום חובה וגני חובה

הצגה חדשה בהפקת המוזיאון: “הקוסם מגבעת דאדא”, שושנה יערי, ינשוף תאטרון בובות

עיבוד לספר “הקוסם מגבעת דאדא” מאת: טל חן

בימוי: ג’וליאן שגרן

משחק ובניית בובות: שושנה יערי

“יום אחד בא לארץ מסגרץ אורח / עם שתי עיניים מאירות ואף שזורח / חבוש כובע מצחיק ועם מכנסים קצרים / בצד אחד צבעוניים ובשני אפורים / וכל תושבי ארץ מסגרץ עמדו משתאים / הוא נראה לא שייך – הוא נראה לא מתאים!” – זהו סיפור על הדברים הנפלאים שניתן לעשות באמצעות מספריים, דבק, מכחול, שרביט קסמים אחד, ושפע דמיון ויצירתיות. סיפור על קבלת השונה והמוזר, על המצאות וחלומות, ובעיקר על האופן שבו אמנות יכולה לשנות את העולם. הסיפור מציג בצורה משעשעת את אופני היצירה של תנועת האמנות דאדא, ומעודד את הקורא לחשיבה יצירתית ‘מחוץ למסגרת’.”

לאחר ההצגה תתקיים סדנת בניית בובות ברוח ההצגה

 

צורה לי – מופע גלריה בתערוכה של מרסל ינקו

צורה קטנה ושובבה מתעוררת בוקר אחד ומוצאת את עצמה במרכז תערוכתו של האמן מרסל ינקו במוזאון ינקו-דאדא. מבולבלת ונרגשת היא מנסה להבין מה קרה. היא מתבוננת בציורים של מרסל ינקו שמסביבה, ומבינה שגם היא שייכת לאחד מהם ופשוט איבדה את דרכה.

הצורה לא מאבדת תקווה. בעזרת הילדים והקו השחור המלווה אותה, יוצאת הצורה להרפתקה בין התמונות, סובבת בתערוכה ומחפשת את ביתה.

ההצגה מיועדת לגיל הרך – לגילאי 8-3, ומטרתה להמחיש למשתתפים את יסודות שפת האמנות באמצעות התבוננות ביצירות מקוריות בתערוכת הקבע במוזיאון, משחק ושירה.
משך ההצגה כ-40 דקות

משחק: נטע ישי שיינר

גן פסלים פעיל
משך הפעילות כשעה וחצי

פעילותחוץ בגן פסלים ייחודי המאפשר שיח פעיל עם האמנותהתלמידים ממשיכים ומשלימים את האלמנטים הקבועים בפסלים מחומרים שוניםוהופכים לשותפים בתהליך היצירהחוויית השותפות בין התלמיד והיוצר שמה דגש על תהליך היצירה המשלב התבוננות וביטוי אישייםהגן מוצל ונמצא בסמוך למוזיאון.

גן הפסלים מבוסס על הרעיון שיצירת האמנות היא הזמנה לשותפות פעילה ולחוויה ישירה בין האמן לצופההפסלים שנוצרו על ידי אמני עין הודעשויים מחלקים קבועים שניתן להמשיך באופנים שונים על פי אופיו הייחודי של כל פסל ודמיונו של הצופההמשתתף
תפיסתה של יצירת האמנות כתהליך ולא רק כאובייקט היא הנחת יסוד לקיומו של הפרויקט.חוויית האמנות כשותפות בין הצופה לבין היוצר עשויה להפתיע הן את זה והן את זהבגן פסלים של האמנים אלברט גבאידן זרצקיבנימין לוידן לויןדינה מרחבודורותי רובינס.

הפעילות בגן הפסלים בחסות חברת חשמל

בעקבות הציורים של מרסל ינקו
משך הפעילותכשעה וחצי 
נסייר בין מציאות לדמיון בתערוכת הקבע של מרסל ינקונתבונן ביצירות האמנות ונכיר סגנונות ציור שוניםהפעילות משלבת שעשועי גלריה והתנסות יצירתית של הילדיםומקנה מושגי יסוד בשפת האמנות כמו צבעצורהנושא וקו.

כל הפעילויות מתקיימות גם בשפה הערבית

ניתן לשלב פעילות סוף שנה של ילדי הגן וההורים במוזיאון ובמעבדאדא או בגן הפסלים.

לפרטים נוספים הילה או מהא  04-9842350

מזוודאדא-לי  – פעילות חווייתית לגני הילדים

עם מזוודאדא עמוסה בחפצים וברעיונות דאדאיסטיים, היישר ממוזיאון ינקו-דאדא אשר בכפר האמנים עין הוד, נבוא לגן הילדים להתארח. הגן על מבנהו ותכולתו יהפכו לחלל אלטרנטיבי, לתערוכה פעילה ולתצוגה של חפצים המשמשים בו בדרך כלל למטרות שונות, ואותנו ישמשו בתור חומר הגלם לפעילות. הילדים ילמדו על אמנות הדאדא ויבחינו בה גם בעולם הקרוב אליהם דרך החפצים והמושגים המוכרים להם מחיי היום-יום על איכויותיהם המגוונות: על ידי התבוננות והבנה, עמידה על ערכם הרגשי, תכנון ועשייה של העבודה במליאה ובקבוצות.

בין המושגים שנלמד: זרם באמנות, דאדא, חפץ מן המוכן, קולאז’, אסמבלאז’, ועוד.

כדאי לדעת:

אוכלוסיית יעד: הגיל הרך – גן, כיתות א’.

משך המפגש: כשעה וחצי.