פעילות לחטיבה ולתיכון

פעילות לחטיבותביניים ובתי ספר תיכוניים

ימי אמנות למגמות אמנות

פעילות מגוונת הכוללת סיור מודרך בתערוכת הקבע של מרסל ינקו, כניסה לסטודיו המקורי של ינקו, הדרכה בתערוכות של אמנות עכשווית, סדנאות יצירה שונות, היכרות עם כפר האמנים והמופע The Dada Show. ימי אמנות אלה נבנים בתיאום מראש על פי צרכי בית הספר.
סדנאות אמן

סדנאות שניתן לשלב במקביל לפעילות במוזיאון: הדפס רשת על חולצות, פיסול קרמי, סדנת צילום, רישום מודל עירום, רישום בטבע, סדנת אקוורל, וקדרות אבניים.
משך הסדנה: כשעה וחצי, עבודה בקבוצות קטנות (לרוב עד 20 תלמידים בקבוצה).

עוד על הסדנאות

חוצים גבולות באמנות
משך הפעילותכשעה וחצי
הדרכה בתערוכות של אמנות עכשווית צעירה
המעיזה לעורר שאלות ולגעת גם בנושאים חברתייםנבדוק את גבולות האמנותנתבונן כיצד מסרים ורעיונות לובשים צורה בחומרים שונים.נפגוש את עצמנו בתוך עולם הדימויים החדש שנחשפנו אליוביצירה אישית וקבוצתית.


מיצב
מיצג או אמנות וידיאו

משך הפעילותכשעה וחצי
הדרכה בתערוכות המתחלפות של אמנות עכשווית עם דגש על תערוכות העוסקות במיצבמיצג או אמנות וידיאוהמעוררת שאלות ומאתגרת את התלמיד לחשוב בצורה שונה על נושאים אישייםחברתיים ופוליטייםהפעילות כוללת שיח גלריה המוביל להתבוננות מעמיקהחשיפה למושגים בסיסיים באמנותועבודת יצירה בעקבות התערוכההדיון עוסק בטכניקות שונות בהשוואה לתערוכת הקבע של מרסל ינקו ואופי היצירות המוצגות בה.

 

המעבדאדא – מתחם יצירה חווייתי בעקבות אמני דאדא
משך הפעילותכשעה וחצי
סדנה פעילה המזמינה את התלמיד להיכנס לנעליו של אמן דאדאלפרוץ גבולות באמנותלחבר את האמנות לחיים ולחוות יצירה ביןתחומיתנכיר את תנועת דאדא שפעלה בצל מלחמת העולם הראשונהוהשפעתה המכרעת על אמנות המאה העשרים.

פעילות במעבדאדאהדרכה והפעלה בתערוכת הקבע של מרסל ינקו ותערוכות המתחלפות של אמנות עכשווית 
משך הפעילותכשלוש שעות
נתבונן בתערוכות של אמנות עכשוויתנשאל שאלות ונלמד על מושגי יסוד באמנותבנוסף נתנסה בעבודת יצירה בעקבות התערוכותהפעילות כולל במעבדאדא מאושרת על ידי סל תרבות“,לחטיבות הביניים ולבתי ספר תיכוניים.

The Dada Show- הצגת יחיד 
כתיבה משחק ובימוי: מיכל סבירוני 
משך המופעכ-40 דקותקולאז‘ דאדאיסטימופע והפעלה במעבדאדאמפגש עם האבות המייסדים של תנועת דאדאבמופע המשלב תאטרון ואמנויות פלסטיותהצצה אל אחת התקופות המהפכניות ביותר באמנותדמויותתמונות וטקסטים קמים לתחייההמופע מתמקד ביצירות שכל אחת בתורה מספרת משהו מהלך הרוח של התקופההמופע מתחיל בדימוי המונה ליזה של מרסל דושאןכחוליה המקשרת בין התקופותבין הישן לחדשלפני המלחמה ואחריההחיוך המסתורי הידוע של המונה ליזה מקבל כאן משמעות חדשהכשמסביבה מתנהלת מלחמת העולם הראשונה.

כל הפעילויות מתקיימות גם בשפה הערבית, רוסית ואנגלית.

הפעילות במעבדאדא מאושרת על ידי “סל תרבות” לחטיבות הביניים ולבתי הספר התיכוניים.

האמן מרסל ינקו ותנועת דאדא הם מנושאי תכנית הלימודים לבגרות באמנות.

ניתן לשלב את הפעילות במוזיאון במסגרת סיורי של”ח לרכס אצבע (מערת אצבע), עתלית וחרבת קרתה. http://bit.ly/200TjPH