פעילות וירטואלית במוזיאון ינקו-דאדא

בימים אלו, שהמוזיאונים סגורים והמבקרים ספונים בבתיהם, ורק בקבוק האלכוג’ל מסתובב במוזיאון, אנו מזמינים אתכם לסיור וירטואלי בתערוכות הנוכחיות הכוללות את תצוגת האוסף של ינקו ואת מקבץ התערוכות “שעשועי דושאן” הכולל שתי תערוכות קבוצתיות ושלוש תערוכת יחיד.

תערוכות וירטואליות חדשות

יוסי וקסמן: הגלגול, החרק, המגפה והעולם אפריל 2020

אברהם אילת: התחפרות, מאי 2020

העבודות בתערוכה משועממות בסגר שהוטל עליהן ולכן התארגנו על זום....

חדש: לכבוד יום המוזיאונים: בחירת צוות המוזיאון

חדש: בכל כמה ימים נעלה עבודת וידיאו מאוסף המוזיאון או מאלו המוצגות כעת במוזיאון (הסגור)

שלוש עבודות מתוך התערוכה הקבוצתית ״ק.ר.ל.ה.ב.ת.ח.ת – 100 שנים למונה ליזה עם שפם של מרסל דושאן״ :

  1. “חם לי בתחת” של האמן יוסי וקסמן

קולאז׳ דיגיטאלי המשלב קטעים מעבודת וידיאו ארט ישנה של האמן (1985), בהם הוא עצמו מחופש לאישה עם שפם. בבסיס העבודה עניין המגדר והגעגוע לעבר, בדיאלוג ישיר עם דושאן, ובמשחקיות במשלבים שונים.

2. לוסי, 2019 של האמנית אורנה ורסנו מלכי

עבודה המבוססת על היצירה “האדם הויטרובי” של לאונרדו דה וינצ’י. אך בניגוד לה לא מסמלת שלמות וסימטריה מתימטית של גוף האדם, אלא את טשטוש הג’נדר. הדימוי הוא ספק גבר, ספק אישה. בתוך עיגול רחמי שלם ולא סימטרי. לוסי, הוא שם השלד המאובן (הומנין-האדם הזקוף) ממין נקבה. שתגליתה הייתה החולייה המקשרת בין קופי האדם לאדם המודרני, אשר תמכה בתאוריית  האבולוציה. היום בעידן בו אנו עדים לשינוים תרבותיים ופיזיולוגיים המטשטשים את ההבדלים בין מגדרים, לוסי היא יצור אבולוציוני חדש.

3. Pee, של האמנית נוי שחר

עבודת הוידאו מציגה דמות שהשתייכותה המגדרית לא ברורה ופניה מוסתרות, הולכת הליכה גברית ומבצעת אקט השתנה גברי, בזמן שתסרוקתה וגופה נשי. זו האמנית שמבקשת להעלות תהיות לגבי סוגיית הנזילות המגדרית.

לנה זיידל, אשת האמן, 2017 – תיאור תהליך היצירה של האמנית