קול קורא: דינה בליך מפסלת בסיפורים

בימים אלה שבהם המוזיאונים סגורים, האמנית דינה בליך, מוזיאון ינקו-דאדא, וכפר האמנים עין הוד מזמינים אתכם לקחת חלק בפרויקט חדש. חלקו הראשון של הפרויקט שנקרא “Still(a)life” הוצג בחודשים ינואר-פברואר 2020 ב-Stadtmuseum (מוזיאון העיר) בדיסלדורף, גרמניה, וחלקו השני יוצג במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד.

על הפרויקט

לרובנו יש בבית חפץ אחד (או שניים לפחות), שבכל פעם שמבטנו נתקל בו עולות אותן המחשבות: צריך לזרוק אותו. סתם תופס מקום ואבק. שנים עוברות, אך הוא עדיין שם. קשה לשחרר אותו, רגש או זיכרון חבוי לא מסכים שהדבר הזה ייעלם מהעולם.

יוצרת הפרויקט, האמנית דינה בליך, ממשיכה את מסורת ה”רדי-מייד” שנולדה ביצירות אמני דאדא, ושלא כבפיסול קלסי משתמשת בחפצים יומיומיים כחומר גלם, חפצים שנפגמו, התיישנו או נפלטו מחיינו. היא מבקשת להתרכז בסיפורם של אותם חפצים ומזמינה אתכם לשיתוף פעולה מרתק, לקיחת חלק בתהליך שסופו תערוכה במוזיאון. כל חפץ יתקבל בברכה – סיכה, כלי ואפילו רהיט שבור. כל חפץ ילווה בסיפור, גם לסיפורים הפשוטים יש מקום בתערוכה.

איך משתתפים?

  • בשלב הראשון אתם מוזמנים להנציח את החפץ שבחרתם בסרטון קצר. שלחו לנו צילום שלכם עם האובייקט וספרו עליו: איך הגיע אליכם? מתי? מהו תפקידו בעבר ובהווה? מה היחס שלכם אליו פעם והיום?
  • כל מידע יתקבל בברכה, כולל הסיפור הבנלי ביותר. אפשר גם לצלם רק את החפץ שבחרתם ולצרף את סיפורו “מאחורי הקלעים”, בכתב.
  • את סרטון הווידאו שתצלמו נא שלחו לכתובת המייל: dina.blich@gmail.com . אם הקובץ כבד אפשר לשלוח דרך תוכנת WeTransfer.
  • החפצים ייבחרו על ידי האמנית לפי הסרטונים. האמנית תחזור אליכם במייל בתוך שבועיים מיום קבלת הסרט עם תשובתה, בצירוף הנחיות לשלב הבא: השאלה או מסירת החפץ שישתתף במיצב. 
  • החפצים שייבחרו יוצגו בהקשר חדש, וירכיבו פסלים ומיצבים בחלל המוזיאון בהשראת הסיפורים. הסרטונים שייבחרו ייערכו ויוצגו בתערוכה.