רוברט פופלב

בשבת 25 במאי 2019 בשעה 12:00 יתקיים במוזיאון אירוע המסכם את שהותו של רוברט פופלב בעין הוד

רוברט פופלב, אמן אורח במסגרת חילופי אמנים עין הוד דיסלדורף  הוא צלם ואמן וידאו בעל שם, המשלב  בוירטואוזיות תחומי יצירה שונים. למעורבות בקהילה ופעילות אינטראקטיבית עם אמנים יש משמעות גדולה ביצירתו.

לקראת סיום שהותו בעין הוד יציג רוברט במוזיאון ינקו דאדא את שני הפרוייקטים העומדים במרכז יצירתו בשנתיים האחרונות:

לצייר את דויד  – DRAWING DAVID

רישומים של חברי עין הוד שציירו את "דויד" של מיכאל אנג'לו בהזמנת האמן, מלווה בצלומי פורטרטים שלהם

"לצייר את דויד" הוא פרוייקט שבו מוזמנים אנשים לרשום כמידת יכולתם את ראשו של דויד, פסלו המפורסם של מיכלאנג'לו. בתערוכה יוצגו רישומים של חברי עין הוד ואורחים, אותם הזמין פופלב לסטודיו שלו בעין הוד כדי לרשום את דוד תוך התבוננות על פוסטר ענק של הראש.  באישורם מבקש רוברט לצלם פורטרטים שלהם כשהם מביטים ביצירתם. "לצייר את דוד" התקיים בסין, בגרמניה ועכשיו בעין הוד, ישראל, ובהמשך השנה, בפירנצה, שם מוצב הפסל המקורי, ועם סיומו יצא לאור ספר המתעד את המסע של האמן, הציורים והצילומים ברחבי העולם.

ירחים אלטרנטיביים עבודת וידאו מאת  רוברט פופלב ונדין שליפר

 על רקע סיפור הניסיון הישראלי להנחית חללית כחול-לבן על הירח, מציג רוברט פופלב את הפרויקט "ירחים אלטרנטיביים", שאותו יצר בשיתוף עם האמנית נדין שליפר (ושלווה גם בספר שיצא לאור ב-2017). זוהי עבודת וידאו המציגה תצלומים נדירים של פני הירח שאותם צילמו האמנים. לאורך ההיסטוריה, היה הירח מקור לדמיון והשראה, והאדם תמיד חלם להגיע אליו. התצלומים המרהיבים מציגים את פני הירח בפירוט מרשים. אלא שהעבודה כלל אינה עוסקת בירח. היא מבוססת על התפיסה האנושית שישנן תופעות ויזואליות העולות מחיי היום-יום, היוצרות אווירה של דו משמעות ומאתגרות את סוד הבנת הנראה. במציאות של אמת אלטרנטיבית ו-Fake News מוצגת בפני הצופה אשליה, שכן לא כל מה שמוצג הוא האמת לאמיתה – לפעמים זו אמת אלטרנטיבית או ירח אלטרנטיבי. במקרה זה, התצלומים המרהיבים שאותם אנו מפרשים כפני הירח מתעדים חביתות פנקייק שצולמו במטבח על כדור הארץ.

בנוסף יוצג הפרויקט:

AltNeuLand

מצגת צילומים של האמן אותה צילם בעת שיטוטיו בארץ בעת ביקורו הנוכחי.

מנהלת הפרויקט: מרגול גוטמן

 

תערוכות נוספות במוזיאון:
תערוכות מוצגות

שעות פתיחה:

שני עד שישי 11:00-14:00

שבת 11:00-15:00

כתובת

מוזיאון ינקו–דאדא, כפר האמנים עין הוד, ד“נ חוף הכרמל 3089000

טלפון: 04-9842350  (מענה 24 שעות)
פקס : 04-9843152