סטודנטים מעצבים שפה גרפית

במסגרת הפרויקט "סטודנטים מעצבים שפה גרפית" התבקשו תלמידי השנה השניה בעיצוב גרפי בלימודי חוץ במרכז האקדמי לעיצוב, ויצו חיפה, בהנחיית המעצבת הגרפית רייצ'י סרנוף-וולפיש, לעצב תדמית ל"מעבדאדא" – מרחב היצירה החווייתי במוזיאון, השוכן במרכז כפר האמנים עין הוד.

המעבדאדא הוקמה כדי להסביר ולהמחיש באופן חווייתי את עיקרי האמנות המודרנית בכלל ואת אלה של תנועת דאדא בפרט. במרחב קסום זה יכול כל אחד להיכנס לנעליו של אמן דאדא, לפרוץ את גבולות היצירה המקובלים, לעוף על כנפי הדמיון ולחוות יצירה בין תחומית. היה זה אך טבעי שהמעבדאדא תוקם במוזיאון ינקו-דאדא, המוקדש ליצירתו של מרסל ינקו, מקים כפר האמנים עין הוד, וממייסדי תנועת דאדא בציריך ב-1916.

משימתם של התלמידים הייתה לפתח שפה גרפית הכוללת עיצוב לוגו, ניירת, כרטיס ביקור, מעטפה, נייר מכתבים, כרזה וערכת הפעלה בנושא תנועת דאדא. התהליך כלל מחקר-למידה שביצעו התלמידים על הדאדא שכלל ביקור בכפר האמנים, במוזיאון ינקו דאדא ובמעבדאדא והסתיים בעיצוב התוצרים הגרפיים.

22 סטודנטים הגישו הצעות, שמתוכן בחר צוות משותף של המוזיאון ולימודי חוץ את המיתוג שעיצבה נועה בלטר. נועה היטיבה לבטא את רוח המקום מבחינת החיבור בין החפצים וקהל היעד בצבעוניות שמזכירה מסמכים ישנים.

הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין לימודי חוץ של המרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה ומוזיאון ינקו-דאדא, שיתוף פעולה שנמשך כמה שנים ובמסגרתו למשל עיצבו בשנת 2016 התלמידים את השפה האמנותית לתערוכה המרכזית שציינה את שנת המאה לתנועת דאדא.

ביום שישי, 27.7.18 בשעה 12:00 תפתח תערוכה שתציג את כל 22 ההצעות שהוצעו לתחרות וכן הפרויקטים הזוכים בשלושת המקומות הראשונים. התערוכה תוצג במרחב הטבעי ביותר להצגתה – המעבדאדא שהינה חלק ממוזיאון ינקו דאדא.

אוצרת: רייצ'י סרנוף וולפיש

התערוכה תמשך עד 3.8.18.

 

תערוכות נוספות במוזיאון:
תערוכות מוצגות

שעות פתיחה:

שני עד שישי 11:00-14:00

שבת 11:00-15:00

כתובת

מוזיאון ינקו–דאדא, כפר האמנים עין הוד, ד“נ חוף הכרמל 3089000

טלפון: 04-9842350  (מענה 24 שעות)
פקס : 04-9843152