גני ילדים – גני טרום חובה וגני חובה

“הקוסם מגבעת דאדא”, שושנה יערי, ינשוף תאטרון בובות

עיבוד לספר “הקוסם מגבעת דאדא” מאת: טל חן

בימוי: ג’וליאן שגרן

משחק ובניית בובות: שושנה יערי

“יום אחד בא לארץ מסגרץ אורח / עם שתי עיניים מאירות ואף שזורח / חבוש כובע מצחיק ועם מכנסים קצרים / בצד אחד צבעוניים ובשני אפורים / וכל תושבי ארץ מסגרץ עמדו משתאים / הוא נראה לא שייך – הוא נראה לא מתאים!” – זהו סיפור על הדברים הנפלאים שניתן לעשות באמצעות מספריים, דבק, מכחול, שרביט קסמים אחד, ושפע דמיון ויצירתיות. סיפור על קבלת השונה והמוזר, על המצאות וחלומות, ובעיקר על האופן שבו אמנות יכולה לשנות את העולם. הסיפור מציג בצורה משעשעת את אופני היצירה של תנועת האמנות דאדא, ומעודד את הקורא לחשיבה יצירתית ‘מחוץ למסגרת’.”

לאחר ההצגה תתקיים סדנת בניית בובות ברוח ההצגה

בעקבות הציורים של מרסל ינקו

נסייר בין מציאות לדמיון בתצוגת האוסף של מרסל ינקו. נתבונן ביצירות האמנות ונכיר סגנונות ציור שונים. הפעילות משלבת שעשועי גלריה והתנסות יצירתית של הילדים, ומקנה מושגי יסוד בשפת האמנות כמו צבע, צורה, נושא וקו. המפגש לגיל הרך מתחיל בסיור מודרך עם משחקי חקר וגילוי בעקבות פסלים במסלול ההליכה מהכניסה לישוב ועד למוזיאון.

ניתן לשלב פעילות סוף שנה של ילדי הגן וההורים במוזיאון ובמעבדאדא.

לפרטים נוספים הילה אייל

04-9842350 גם בווטצאפ

מזוודאדא-לי  – פעילות חווייתית לגני הילדים

עם מזוודאדא עמוסה בחפצים וברעיונות דאדאיסטיים, היישר ממוזיאון ינקו-דאדא אשר בכפר האמנים עין הוד, נבוא לגן הילדים להתארח. הגן על מבנהו ותכולתו יהפכו לחלל אלטרנטיבי, לתערוכה פעילה ולתצוגה של חפצים המשמשים בו בדרך כלל למטרות שונות, ואותנו ישמשו בתור חומר הגלם לפעילות. הילדים ילמדו על אמנות הדאדא שיבחינו בה גם בעולם הקרוב אליהם דרך החפצים והמושגים המוכרים להם מחיי היום-יום על איכויותיהם המגוונות: על ידי התבוננות והבנה, עמידה על ערכם הרגשי, תכנון ועשייה של העבודה במליאה ובקבוצות.

בין המושגים שנלמד: זרם באמנות, דאדא, חפץ מן המוכן, קולאז’, אסמבלאז’, ועוד.

שלח/י את הבקשה

שעות פתיחה:

שני עד שישי 11:00-14:00

שבת 11:00-15:00

כתובת

מוזיאון ינקו–דאדא, כפר האמנים עין הוד, ד“נ חוף הכרמל 3089000

טלפון: 04-9842350  (מענה 24 שעות)
פקס : 04-9843152