מעבדאדא

סדנה פעילה שבה נכיר את תנועת דאדא והשפעתה על אמנות המאה העשרים. בחלל המעבדאדא הכל אפשרי: חפצים כגון מקרר, שולחן ותמונות עוברים דרך קירות. סיר הופך למכשיר אנימציה, והדמיון פורש כנפיים וממריא. המעבדאדא מאפשרת התנסות פעילה בהשראת יצירתם של אמני דאדא ודרך מחשבתם.

המעבדאדא היא אטרקציה יחודית בכפר האמנים עין הוד. היא שוכנת בתוך מוזיאון ינקו-דאדא, הנמצא במרכז הכפר. במטרה להקנות לקהל את עקרונות האמנות המודרנית, נוצרה המעבדאדא. במרחב הקסום יכול כל מבקר להיכנס לנעליו של אמן דאדא, לפרוץ את גבולות האמנות המקובלים, לתת לדמיון לפרוש כנפיים ולהמריא, ולחוות יצירה בין-תחומית. המעבדאדא מאפשרת התנסות פעילה בהשראת יצירתם של אמני דאדא ודרך מחשבתם.
במעבדאדא מותר לקרוע ציור לחתיכות וליצור מהקרעים יצירה מפתיעה, לחבר ראש של מטאטא לקומקום, להוסיף ידית של דלת, ולהפוך את החפצים הללו לדמות משעשעת.אפשר להתבונן דרך חלון/מראה ולראות את עצמך ואת היושב מולך מתחברים לדמות חדשה שלא פגשתם מעולם. בתוך הסיר “מתבשלים” סרטים מצוירים שבהם פיל יכול להפוך לסוכרייה וארנבת לכובע. נלמד כיצד יצרו אמנים סרטי אנימציה לפני עידן המחשב.בפינת המשורר, נשב על כס עשוי ספרים ואל שולחן שכולו ספרים ונכתוב שיר דאדא, ונעלה על הבמה עוטים תחפושת כדי לשיר, לרקוד ולהציג.
הפעילות במעבדאדא מלווה במדריכה מצוות החינוך של המוזיאון. הפעילות מיועדת לכל המשפחה מגיל 4 עד 104. פתוחה לקהל הרחב בשבתות ובחגים בין השעות 14:00-11:00, ובחודשים יולי ואוגוסט גם בימי שלישי, ולקבוצות בתיאום מראש. ניתן להזמין ימי הולדת, ימי כיף, מסיבות רווקות, ימי גיבוש ועוד. זוהי אטרקציה לכל המשפחה במיוחד כפעילות בשבתות וחגים.

“…סליחה, מה זה דאדא?”

דאדא היא תנועה בין-תחומית ובין-לאומית שצמחה בראשית המאה העשרים. למרות שנות פעילותה הקצרות, השפעתה על האמנות המודרנית ניכרת עד היום. אמני דאדא פעלו במגוון תחומי אמנות – שירה, תאטרון, מוסיקה, ציור ופיסול. הם “שברו את הכלים” ויצרו אמנות מפתיעה בחומרים לא שגרתיים ובטכניקות כקולאז’, אסמבלאז’, פוטומונטאז’, רדי מייד, מיצג, שירת דאדא, וקולנוע דאדא.

משך הפעילות: שעה וחצי
כמות משתתפים: עד 30 משתתפים
לפרטים ניתן להתקשר גם לטלפון: 04-9842350
ניתן לקבל הדרכה בשפות: עברית / אנגלית / רוסית / ערבית

שלח/י את הבקשה

שעות פתיחה:

שני עד שישי 11:00-14:00

שבת 11:00-15:00

כתובת

מוזיאון ינקו–דאדא, כפר האמנים עין הוד, ד“נ חוף הכרמל 3089000

טלפון: 04-9842350  (מענה 24 שעות)
פקס : 04-9843152