פעילות לבתי ספר יסודיים

 בין מציאות לדמיון

נסייר בין מציאות לדמיון בתצוגת האוסף של מרסל ינקו. נתבונן ביצירות האמנות ונכיר סגנונות ציור שונים. הפעילות חוויתית, המשלבת התנסות יצירתית של הילדים, ומקנה מושגי יסוד בשפת האמנות כמו צבע, צורה, דמות וקו. משך הפעילות כשלוש שעות, כל קבוצה מקבלת שתי פעילויות. במוזיאון וחלק שני בכפר האמנים עין הוד.

להיות בתמונה עם מרסל ינקו

פעילות יצירתית בתצוגת האוסף של מרסל ינקו, הסוקרת שבעים שנות יצירה. נתחקה אחר התפתחותו הסגנונית של ינקו מציור ריאליסטי למופשט. נכיר מושגים בסיסיים בשפת האמנות וניצור בעקבות התערוכה – בצבע, בקו ובצורה.

כל העולם במה

היכרות עם עבודותיו של מרסל ינקולתאטרון ועם דגמים של תפאורות שעיצב להצגות בתאטרון העברי בארץ ישראל בתחילת שנות ה-60 של המאה העשרים. חשיפה למושגים בסיסיים בתאטרון כמו דרמה, תפאורה, דמות, במה ועלילה. כמו גם התנסות ביצירת תפאורה אישית.

משחק בעקבות פסלים בכפר האמנים עין הוד

משחק חוויתי בעקבות פסלים שבכפר, ברוח המשחק “חפשו את המטמון“, המורכב מכתבי חידה, משימות ופזלים של פסלים. פעילות זו מאפשרת היכרות עם כפר האמנים, יצירות האמנות, טכניקות וסגנונות בפיסול.

מהי אמנות עכשווית?

הדרכה בתערוכות המתחלפות של אמנות עכשווית, המעוררת שאלות ומאתגרת את התלמיד לחשוב בצורה שונה על נושאים אישיים, חברתיים ופוליטיים. הפעילות כוללת שיח גלריה המוביל להתבוננות מעמיקה, חשיפה למושגים בסיסיים באמנות, ועבודת יצירה בעקבות התערוכה.

המעבדאדא – מרחב יצירה חווייתי ברוח אמני דאדא

סדנה פעילה שבה נכיר את תנועת דאדא והשפעתה על אמנות המאה העשרים. בחלל המעבדאדא הכל אפשרי: חפצים כגון מקרר, שולחן ותמונות עוברים דרך קירות. סיר הופך למכשיר אנימציה, והדמיון פורש כנפיים וממריא. המעבדאדא מאפשרת התנסות פעילה בהשראת יצירתם של אמני דאדא ודרך מחשבתם.

המוזיאון מגיע לבית הספר – מזוודאדא או על הא ועל דא בבית הספר

לאחר שנים של הפעילות הלימודית וחווייתית במעבדאדא במוזיאון ינקו–דאדא, אנו יוצאים מבין כותלי המוזיאון כדי להסביר ולהמחיש לתלמידים את עקרונות תנועת דאדא בפרט ועקרונות האמנות המודרנית בכלל. נביא איתנו מזוודות עמוסות בציוד המוכן למגוון הפעילויות, וכך יוכלו התלמידים להתנסות בחוויה משחררת, פורצת גבולות ושוברת מוסכמות, כשם שהם חווים בהגיעם למעבדאדא. המטרה היא להזמין את התלמידים המשתתפים להיפרד מההיגיון למשך שעה קלה ולהיפתח לחוויה אמנותית שונה.

סדנה חווייתית שבה עובדים התלמידים עם מזוודות שבתוכן חומרים מתכלים, ציוד קבוע ודפי הסבר לפעילויות השונות. התלמידים יתנסו בטכניקות אמנותיות כמו קולאז‘, אסמבלאז‘,פוטומונטאז‘, בהשראת יצירותיהם של אמני דאדא ודרך מחשבתם.

כל הפעילויות מתקיימות גם בשפה הערבית ומאושרות סל תרבות

שלח/י את הבקשה

שעות פתיחה:

שני עד שישי 11:00-14:00

שבת 11:00-15:00

כתובת

מוזיאון ינקו–דאדא, כפר האמנים עין הוד, ד“נ חוף הכרמל 3089000

טלפון: 04-9842350  (מענה 24 שעות)
פקס : 04-9843152