פעילות לחטיבת הביניים והתיכון

ימי אמנות למגמות אמנות

פעילות מגוונת הכוללת סיור מודרך בתצוגת האוסף של מרסל ינקו, כניסה לסטודיו המקורי של ינקו, הדרכה בתערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית, סדנאות יצירה שונות, היכרות עם כפר האמנים והמופע The Dada Show. ימי אמנות אלה נבנים בתיאום מראש על פי צרכי בית הספר.

סדנאות אמן

סדנאות במוזיאון ועם אמנים בכפר שניתן לשלב במקביל לפעילות במוזיאון: הדפס רשת על חולצות, פיסול קרמי, סדנת צילום, רישום מודל עירום, רישום בטבע, סדנת אקוורל, וקדרות.

משך הסדנה: כשעה וחצי, עבודה בקבוצות קטנות (לרוב עד 20 תלמידים בקבוצה).

עוד על הסדנאות

סדנאות אמן בקבוצות קטנות. ניתן לשלב במקביל לפעילות במוזיאון

לבתי ספר תיכוניים ניתן לשלב סדנאות אמן בימי אמנות למגמות אמנות, תאטרון, קולנוע ומוסיקה או קבוצות מבוגרים פעילות מגוונת הכוללת סיור מודרך בתערוכת הקבע של מרסל ינקו, כניסה לסטודיו המקורי של ינקו, הדרכה בתערוכות של אמנות עכשווית, מעבדאדא, הכרות עם כפר האמנים, ופעילות משלימה של סדנאות אמן שונות לבחירה.

משך הסדנאות – כשעה וחצי

הדפס רשת על חולצת T או תיק:

הטי שירט הופכת בסדנה לכלי ביטוי – משטח העבודה והקנבס (אריג) עליו עובדים. כל משתתף מעצב מסר ומכין ממנו שבלונה ומדפיס אותה עם צבעי בדים מיוחדים בטכניקה של הדפס רשת באופן של נגטיב ופוזיטיב. יש להביא חולצה בהירה – רצוי לבנה.

הדפס קולוגרף על נייר: בסדנת ההדפס הוותיקה של עין הוד על שם אורה להב שאלתיאל, כל משתתף יצור על משטח מערך צורני וידפיס באמצעות מכבש על נייר מיוחד. שלא כבעולם ההדפסים, שבו בדרך כלל מדפיסים עותקים רבים,  כל קולוגרף הוא הדפס יחיד ויחידאי, שאינו ניתן לשכפול.

סדנאות צילום עם רענן טל: צילום באמצעות המכשירים הניידים של המשתתפים במוזיאון וברחבי הכפר – חשיפה בתחילה לג’אנרים שונים של צילום: אישי, חברתי, דוקומנטרי, ומבויים ואחר כך מתרגלים ומחפשים את הביטוי האישי באמצעות נקודות מבט חדשות!

פוטוגרמות: יצירת תמונה על ידי חשיפת נייר או סרט לאור.  ניתן ליצור פוטוגרמות גם אלא על ידי הנחת חפצים על נייר רגיש לאור. כאשר האזורים שלא כוסו נחשפים לאור, הם משחירים, ובכך יוצרים תשליל של החפץ המונח; מציאות מדומה;;

“אוצרות הצילום הישראלי”: הרצאה או סדנה עם ויויאן סילבר ברודי במרכז לצילום וארכיון צילום וינטאג’ בעין הוד.

סדנאות תכשיטים עם חגית מוליקנדוב: יצירת תכשיט אישי ממתכות באמצעות טכניקות בסיסיות של עיבוד מתכת. שילוב של מתכות וחומרים ממחוזרים; יצירת תכשיט אישי או פסל מחומרים רכים כמו בדים, עורות, חוטים וכפתורים באמצעות עיבוד, עיצוב ובנייה, חיתוכים, נגזרות, וכיווצים; יצירת תכשיטים מאובייקטים מהטבע כזרעים, גלעיני אבוקדו, תרמילים וענפים. נחורר, נקדח, ננסר ונחבר.

סדנת בובות בד עם ג’ניה נוביקובה: הכנת בובות קטנות ומיוחדות מבדים צבעוניים עם חוט ומחט ללא תפירה.

פיסול בחומר עם אמניות בכפר

סדנת ציור עם האמן דרור גולדברג: “מה שרואים מכאן” דיוקן עצמי- קבוצתי.   סדנת התבוננות וציור אינטואיטיבי וחווייתי, בטכניקות שונות. במהלך הסדנה נוצרת אינטראקציה בין המשתתפים החווים שיתוף בתהליך העבודה המשותפת.

סדנת טיפוגרפיה עם רייצ’י סרנוף-וולפיש: עיצוב שקית נייר עם אותיות באמצעות קולאז׳.  עיצוב בעזרת אותיות בלבד שקית שתאפיין את דמותו ואופיו של המשתתף. שיח טיפוגרפי על סגנון, גודל, צורה, תוכן ועוד.

סדנאות ציור: רישום והתבוננות בנוף בצבעי מים, אקריליק, פחם ועפרונות, קולאז’; סדנת רישום מודל עירום.

סדנת מוסיקה חכמה בקהילה עם אליק קורפו – Dj, Producer ויזם תרבות: ננגן וניצור עם האפליקציות המתקדמות בעולם*  נתקלט – Digital Dj; Beat Maker – ניצור ביטים להיפ הופ וראפ;  Vj – נלמד לערוך וידאו למוסיקה חיה. https://youtu.be/pOUIBqwS05E

בכל שאלה, בקשה, ייעוץ נשמח להיות בקשר

הילה וניצן  04.9842350 גם בוואצאפ | dadamus1@bezeqint.net

חוצים גבולות באמנות

הדרכה בתערוכות של אמנות עכשווית צעירה, המעיזה לעורר שאלות ולגעת גם בנושאים חברתיים. נבדוק את גבולות האמנות, נתבונן כיצד מסרים ורעיונות לובשים צורה בחומרים שונים.נפגוש את עצמנו בתוך עולם הדימויים החדש שנחשפנו אליו, ביצירה אישית וקבוצתית.

מיצב, מיצג או אמנות וידיאו

הדרכה בתערוכות המתחלפות של אמנות עכשווית עם דגש על תערוכות העוסקות במיצב, מיצג או אמנות וידיאו, המעוררת שאלות ומאתגרת את התלמיד לחשוב בצורה שונה על נושאים אישיים, חברתיים ופוליטיים. הפעילות כוללת שיח גלריה המוביל להתבוננות מעמיקה, חשיפה למושגים בסיסיים באמנות, ועבודת יצירה בעקבות התערוכה. הדיון עוסק בטכניקות שונות בהשוואה לתערוכת הקבע של מרסל ינקו ואופי היצירות המוצגות בה.

המעבדאדא – מרחב יצירה חווייתי בעקבות אמני דאדא

סדנה פעילה המזמינה את התלמיד להיכנס לנעליו של אמן דאדא, לפרוץ גבולות באמנות, לחבר את האמנות לחיים ולחוות יצירה בין–תחומית. נכיר את תנועת דאדא שפעלה בצל מלחמת העולם הראשונה, והשפעתה המכרעת על אמנות המאה העשרים.

The Dada Show– הצגת יחיד

כתיבה משחק ובימוי: מיכל סבירוני

משך המופע: כ-40 דקות. קולאז‘ דאדאיסטי, מופע והפעלה במעבדאדא: מפגש עם האבות המייסדים של תנועת דאדא, במופע המשלב תאטרון ואמנויות פלסטיות. הצצה אל אחת התקופות המהפכניות ביותר באמנות. דמויות, תמונות וטקסטים קמים לתחייה. המופע מתמקד ביצירות שכל אחת בתורה מספרת משהו מהלך הרוח של התקופה. המופע מתחיל בדימוי המונה ליזה של מרסל דושאן, כחוליה המקשרת בין התקופות, בין הישן לחדש, לפני המלחמה ואחריה. החיוך המסתורי הידוע של המונה ליזה מקבל כאן משמעות חדשה, כשמסביבה מתנהלת מלחמת העולם הראשונה.

הפעילויות מתקיימות גם בשפה הערבית, רוסית ואנגלית.

הפעילות במעבדאדא מאושרת על ידי “סל תרבות” לחטיבות הביניים ולבתי הספר התיכוניים.

האמן מרסל ינקו ותנועת דאדא הם מנושאי תכנית הלימודים לבגרות באמנות.

ניתן לשלב את הפעילות במוזיאון במסגרת סיורי של”ח לרכס אצבע (מערת אצבע), עתלית וחרבת קרתה. http://bit.ly/200TjPH

ניתן לתאם לינה באזור: חוף דור, טל’: 04-6397180 או  dortantura@walla.com

אכסניית אנ”א בחיפה   1-599-510-511 https://www.iyha.org.il/haifa-hostel

שלח/י את הבקשה

שעות פתיחה:

שני עד שישי 11:00-14:00

שבת 11:00-15:00

כתובת

מוזיאון ינקו–דאדא, כפר האמנים עין הוד, ד“נ חוף הכרמל 3089000

טלפון: 04-9842350  (מענה 24 שעות)
פקס : 04-9843152